W dawnej szkole i wiejskiej zagrodzie w Konarskim

Lokalizacja: Konarskie/ Kórnik

Program wycieczki

 

Zapraszamy na wycieczkę do Kawka Centrum w Konarskim koło Kórnika

  • Przed przyjazdem do naszego Centrum Edukacji proponujemy zatrzymać się w pobliskim Kórniku na krótki spacer z naszym przewodnikiem, co pozwoli poznać niezwykle malowniczą miejscowość. Zobaczymy na rynku ratusz z wieżą zegarową przyozdobioną figurą koguta, która jest symbolem miasta. Następnie przejdziemy na pobliską promenadę z molo na Jeziorze Kórnickim i udamy się nią poznając po drodze ptasich mieszkańców, czyli kaczki krzyżówki oraz łyski, a przy odrobinie szczęścia także czaplę siwą czy perkoza dwuczubego. W drodze do autokaru miniemy zamek, a dzieci dowiedzą się kim była tajemnicza Biała Dama. Spacer zajmie około 40 minut i będzie stanowił miły początek wycieczki do naszego centrum w pobliskiej wsi Konarskie. W wielu kwestiach nawiąże też do zajęć i warsztatów w Dawnej Szkole i Wiejskiej Zagrodzie.
  • Z Kórnika jedziemy około 6 minut do Konarskiego, które kiedyś należało do majątku kórnickiego. Nasze Centrum Edukacji mieści się w zabytkowej XIX-wiecznej wiejskiej szkole, którą ufundował ostatni właściciel zamku w Kórniku hrabia Władysław Zamoyski. Do szkoły przylega zabytkowa stodoła, budynki gospodarcze z podwórkiem oraz ogród z sadem. Całe dawne założenie szkoły i zagrody wiejskiego nauczyciela jest ogrodzone i dostosowane do wizyt przedszkolaków i uczniów.
  • Po przerwie na drugie śniadanie dzieci przechodzą z edukatorami na warsztaty i zajęcia ,,W Dawnej Szkole i Wiejskiej Zagrodzie” – w zależności od wybranego programu dzieci przyozdabiają drewnianą figurkę wiejskiego zwierzaka, malują wybrany motyw na szkle, piszą gęsim piórem czy zdobią sezonowo wielkanocne ciastka, jesienne jabłka na patyku lub świąteczne pierniki. W naszej klimatycznej ,,sali kinowej” wyświetlimy bajki na kliszach i pokażemy dawne przedmioty domowe. Aspekt edukacyjny zajęć jest dla nas bardzo ważny i staramy się w ciekawy sposób pokazać jak wyglądała kiedyś szkoła, z czego dzieci korzystały podczas lekcji oraz dlaczego dzieci z Konarskiego nie chodzą już do niej od 50 lat (wszystkie zajęcia dostosowane są oczywiście do wieku dzieci -przyjeżdżają już do nas nawet 3 latki).
  • Wizyta w zabytkowej tajemniczej stodole wieńczy spotkanie ze zwierzętami w wiejskiej zagrodzie, gdzie dzieci mogą ziarnem nakarmić kury i kaczki, dać przysmak kozie klarze, poznać historię świnki Loli i pogłaskać króliki.
  • Na koniec zaprosimy uczestników na pieczona kiełbaskę z ogniska oraz zabawę w ogrodzie

Cena 55 zł/os. obejmuje:

  • spacer z przewodnikiem po Kórniku,
  • zajęcia i warsztaty „W Dawnej Szkole i Wiejskiej Zagrodzie w Konarskim”,
  • ognisko z kiełbaskami lub słodki poczęstunek.

Zapraszamy do kontaktu